Poradenství - Zdravá výživa pro vaše tělo

 

Jídelníček sestavený individuálně, na základě úpravy stravy, životního a pracovního stylu. NEJEDNÁ se o doplňky stravy v jakékoli formě. Pokud:

 

Přemýšlíte stále nad tím, jakým způsobem nejlépe upravit své zažívání a svou váhu? Přemýšlíte, jak se co nejlépe a efektivně zbavit tělesného tuku? Jste často unavení a bez energie? Máte potíže s vysokým nebo nízkým krevním tlakem? Bolí vás často hlava? Máte další zdravotní problémy, které by mohly souviset s vaší životosprávou?

 

 

Nejčastější zdravotní potíže, které nás trápí:

 

 • stres                                                    
 • migréna
 • spánek
 • pálení žáhy
 • překyselení žaludku 
 • nadýmání
 • žaludeční vředy
 • hemoroidy
 • žlučníkové kameny
 • ledvinové kameny
 • prostata
 • menstruační potíže
 • osteoporóza
 • dna
 • a další

 

 

Máte opačný problém a potřebujete kilogramy přibrat? Zformovat postavu nebo nabrat svalovou hmotu?

Prostřednictvím poradenství a sestavení jídelníčku dle vašich potřeb vám pomohu dosáhnut svého cíle.

 

 

Navedu vás na správnou cestu, jak porozumět a naslouchat svému tělu, jaké potraviny volit. Poradím vám, jak dále upravit vaši životosprávu, abyste se cítili zdravě, lehce a bez potíží.

 

Ceník  
První konzultace 200,- Kč
Jídelníček (měsíc) 450,- Kč
Další jídelníček (měsíc) 300,- Kč
Přeměření (Tanita 545n) 200,- Kč

 

Následné konzultace jídelníčku jsou zdarma.

K sestavenému individuálnímu jídelníčku patří také doporučení dle zdravotních potřeb klienta/ky a doporučení sportovní aktivity, které jsou zahrnuty v ceně.

 

K 1. konzultaci patří změření celkové tělesné kondice na speciální digitální váze Tanita BC 545n, které je zdarma. Zaplatíte pouze za další přeměření.

 

TANITA BC 545n

TANITA – digitální  japonský přístroj na měření  celkové tělesné kondice. Na základě měření vyhodnotí aktuální stav vašeho organismu. Zjistíte, zda-li je potřeba začít dělat něco  pro své tělo, aby  předčasně nestárlo. Poradím Vám, jaká výživa a druhy sportů  a formy cvičení budou pro vás nejúčinnější, aby  příští měření vaší kondice vykázalo zlepšení.
Tento tělesný analyzátor měří procentuelní podíl tělesné vody, BMR (metabolismus), metabolický věk a hodnocení fyzické kondice, viscerální tuk, hmotnost kostí, procenta tělesného tuku a rozložení svalové hmoty. 

Popis funkcí:

Procento tělesného tuku - je množství tělesného tuku v poměru k tělesné  hmotnosti. Snižování nadměrného množství tělesného tuku vám ukáže snížení rizika určitých onemocnění např. vysokého krevního tlaku, onemocnění srdce, cukrovky a rakoviny.

 

Procento celkové tělesné vody - je celkové množství tekutiny v lidském těle vyjádřené jako procentní podíl její celkové hmotnosti. Voda hraje zásadní roli v mnoha tělesných procesech a nachází se v každé buňce, tkáni a orgánu. Při správném množství vody v těle si zajistíte funkci tělesných procesů a snižujete riziko vzniku souvisejících zdravotních problémů.


Podíl svalové hmoty - tato funkce ukazuje hmotnost příčně pruhovaných i hladkých svalů, včetně vody v nich obsažené.

Hmotnost kostí - znamená množství kalcia a ostatních minerálů. Výzkumy prokázaly, že cvičení a tím rozvoj kostní tkáně pomáhá k vývinu silnějších a zdravějších kostí. Protože struktura kostí se nemění v krátkém časovém úseku, je důležité rozvíjet a udržovat zdravé kosti vyváženou stravou a dostatečnou tělesnou aktivitou.

Viscerální tuk - tuk v břišní dutině, který obklopuje vnitřní orgány. Výzkumy prokazují, že ačkoliv Vaše hmotnost a % tělesného tuku zůstává stejné, s přibývajícím věkem se ukládání tuku mění a tuk se čím dál víc ukládá v oblastí břicha, obzvlášť u žen v menopauze. Zjištění množství viscerálního tuku a jeho případné snížení a udržování na přípustné hodnotě, pomůže snížit riziko nemocí - srdečních chorob, vysokého krevního tlaku atd. Rádce viscerálního tuku - poradí, zda je množství viscerálního tuku v normálních nebo zvýšených hodnotách.
Navíc určí rozmezí zdravého tělesného tuku: váha automaticky porovnává procento tuku s procentem tuku zdravého člověka a výsledek zobrazí na displeji ve čtyřech stupních. Měří také u dětí.

Denní příjem kalorií - je součtem kalorií pro základní metabolismus a kaloriemi potřebnými pro metabolismus spojeným s fyzickou aktivitou během dne.

 

BMI - indikátor podváhy, normální tělesné hmotnosti, nadváhy a obezity, umožňující statické porovnávání tělesné hmotnosti lidí s různou výškou.

Metabolický věk - tato funkce spočítá vaše BMR a ukáže průměrný věk, kterému náleží váš metabolismus. Jestliže je váš metabolický věk vyšší než skutečný věk, znamená to, že musíte zlepšit bazální metabolismus. Zvýšená tělesná aktivita vám pomůže zvětšit objem svalové tkáně a snížit Váš metabolický věk.