Reflexní terapie

 

Tato metoda vychází z poznání, že na periferiích lidského těla se odráží celé tělo se svými orgány. Těmito periferiemi jsou uši, oči, ruce a v reflexní terapii nejvíce využívány nohy - chodidla a nárty. Každý orgán v těle má na noze tzv. reflexní plošku, která se využívá při diagnostice a následně i při úpravě. Uvedené plošky jsou energeticky a nervově spojeny s odpovídajícími orgány lidského těla. Terapeut dokáže na bosých chodidlech rozpoznat co nás trápí, nebo by mohlo trápit i v budoucnu.

 

Diagnózu terapeut stanoví podle míry citlivosti a bolestivosti plošek, u každého je jiná. Poté stlačuje jednotlivé plošky a ty nejcitlivější oznamují nemoc, nebo energetické oslabení jednotlivých orgánů v těle člověka. Při úpravě terapeut jednotlivé plošky stlačuje především palcem i ostatními prsty a využívá při tom různých hmatů podle potřeby - tlumivých, stimulačních, sedativních nebo pokud je ploška hodně citlivá až bolestivá, pouze ji hladí. Tím vysílá energetické impulsy zpět k nemocným orgánům.

 

Cílem reflexní terapie je obnovení toku životní energie v těle člověka. Výhoda této metody spočívá v tom, že pracuje s tělem jako s uceleným systémem a zároveň respektuje zákonitosti a vztahy jeho fungování.

Příprava

Nebudu dál napínat a prozradím, že recept je sice určen primárně sportovcům, neznamená to ale, že si chuťové buňky nemůže podráždit i zbytek populace. Základem jsou dvě polévkové lžíce chia semínek, které nasypeme do misky s obsahem cca 2 dcl vody. Pomalu promícháváme společně se lžičkou medu, do dvou minut vše krásně nabobtná.

Chia semínka jsou silně hygroskopická, umí zvětšit svůj objem až dvanáctkrát a vytváří ve vodě hustou gelovitou hmotu – je to jeden z několika zázraků, nad kterými se můžete rozplývat i vy, ať si nepřipadám osaměle.

Dekorativně nakrájíme banán na kousky a ještě dekorativněji vše zalejeme rozpuštěnou hořkou (a horkou) čokoládou.

Závěrečný tip

Ještě před přáním dobré chuti jedna důležitá poznámka, při které odkážu na zmíněnou schopnost chia semínek vázat vodu: I přes neodolatelnou chuť, která svádí snídani nevychutnat, ale přímo sežrat, je dobré mít na mysli, že semínka při průchodu trávicím traktem budou s vodou pracovat dál, je vhodné nezapomínat na pravidelnost pitného režimu v budoucích hodinách (ale klidně i dnech a vůbec celém životě). V souhrnu to znamená tedy jíst pomalu, důůůůkladně kousat a sžívat se s představou, jak moc velký šampión ze mě po snídani bude.

- See more at: https://www.skolazdravehovareni.cz/recept/snidane-sampionu-i#sthash.wVbB9J75.dpuf

Indikace:

Reflexní terapií lze výrazně ovlivnit činnost imunitního systému, lymfatického systému, látkové výměny, zmírnit či odstranit bolesti zad a krční páteře, je možno ji použít u řady běžných i chronických nemocí, zažívacích problémů, migrény. Masáž chodidla a mačkání reflexních plošek příznivě ovlivňuje i psychiku. Pokud se člověk podrobí této terapii preventivně, včas se dozví o varovných signálech těla ještě před vypuknutím choroby.

 
Kontraindikace:

Má jedinou skutečnou kontraindikaci - neměla by se provádět člověku, který má transplantován životně důležitý orgán. Zlepšuje totiž zásadním způsobem imunitu a lidé po transplantaci naopak užívají léky na potlačení imunity, aby nový orgán nebyl jejich organismem odmítnut.

 

Průběh ošetření nohou

Reflexní terapie začíná vždy diagnostikou. Ta se provádí jen při první konzultaci.

Výsledek je pečlivě zaznamenán a umožňuje vytvořit tzv. sestavu bodů, ze které terapeut vychází při dalších ošetřeních. Frekvence ošetření závisí na zjištěném stavu v průběhu diagnostiky a na domluvě s klientem dle jeho časových možností.

 

Postup:

1.     Umytí v teplé lázni (probíhá na místě)

2.     Uvolňovací cvičení nohou provádě terapeutem

3.     Reflexní uvolnění krční páteře (provádí se na nohou)

4.     Reflexní masáž

5.     Závěrečná jemná masáž, odlymfování chodidla, odlehčovací hmaty, rozloučení se s chodidly.